25 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Tην  Παρασκευή , 22 Μαρτίου 2019, θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή για  την 25η Μαρτίου 1821 από τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης  του σχολείου μας. Οι μαθητές θα προσέλθουν  κανονικά το πρωί στις 8.10 π.μ. και θα σχολάσουν στις 10.30 π.μ.

Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Τα δρομολόγια θα γίνουν κανονικά.

Όλοι οι γονείς και κηδεμόνες   των μαθητών του σχολείου είστε προσκεκλημένοι στη γιορτή μας.

Τη Δευτέρα  ,25η  Μαρτίου 2019, οι μαθητές που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση θα προσέλθουν στις   9.45π.μ. στην εκκλησία και θα αποχωρήσουν στις 12.00 μ.μ. από το παλιό Δημοτικό Σχολείο.

Η μετακίνηση θα γίνει με τα λεωφορεία  και με τα ταξί κανονικά

.Αναχώρηση

1.  Μενδενίτσα,  9.00 π.μ.                                              2.  Κόμνηνα     , 9.00π.μ.

3 .   Ανάβρα       ,  9.15 π.μ.                                           4.    Σκάρφεια    , 9.25 π.μ.

5.    Αγία Τριάδα,  9.25 π.μ.                                           6.    Άγιος Σεραφείμ,  9.15 π.μ.

ΣΗΜ.  Στην παρέλαση θα λάβουν μέρος οι μαθητές όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου φορώντας Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄,  τη στολή  του σχολείου  μας ή την παραδοσιακή στολή  και Α΄, Β΄, Γ΄  παραδοσιακή στολή ή τα κανονικά τους ρούχα. Παρακαλούνται οι γονείς των Α΄ ,Β΄ και Γ΄ τάξεων να οδηγήσουν τα παιδιά τους οι ίδιοι στο παλιό Δημοτικό στην αρχή της παρέλασης και να φροντίσουν για την παραλαβή τους από το τέλος της παρέλασης στο Δημαρχείο του Μώλου

Η  Δ/ΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ