Ο ΣΕΦ

Η παράσταση είναι βασισμένη στη τέχνη της μίμησης ( παντομίμα ), της κωμωδίας, της ταχυδακτυλουργίας, του χορού, της μουσικής τσίρκο και των ζογκλερικών. Ο πρωτότυπος και μοναδικός αυτός συνδυασμός που προέρχεται από το κράμα και το πάντρεμα των έξι αυτών καλλιτεχνικών στοιχείων κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον των παιδιών από τη πρώτη ως και τη τελευταία κυριολεκτικά στιγμή. Η ιστορία μας εκτυλίσσεται στο διάσημο εστιατόριο του σεφ ( Sakito ). Μια απρόσμενη επίσκεψη από τη διάσημη, πανέμορφη αλλά και απαιτητική ταυτόχρονα πελάτισσα ( Richi ) θα αλλάξει εντελώς την εικόνα του εστιατορίου αλλά και τη ζωή του Σεφ μας. Ο Sakito θα προσπαθήσει και θα δώσει το καλύτερο του εαυτό όχι μόνο για να μαγειρέψει τα πιο νόστιμα φαγητά του αλλά και για να διασκεδάσει την αγαπημένη του πελάτισσα. Η υπερπροσπάθεια όμως αυτή θα τον οδηγήσει στο εντελώς αντίθετο αποτέλεσμα και στις πιο απίθανες καταστάσεις γέλιου. Θα καταφέρει άραγε ο Master Chef να ευχαριστήσει τη Richi και να της μαγειρέψει αυτό που του έχει παραγγείλει   Θεάματα που δεν περιγράφονται, κωμικές καταστάσεις, άφθονες στιγμές γέλιου, ταχυδακτυλουργικά απρόοπτα και ζογκλερικά μοναδικά στη καινούργια μας παράσταση.