28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ -2019

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Tην  Παρασκευή, 25-10-2019 θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή για  την 28η Οκτώβρη 1940 ,από τους μαθητές της Δ΄ τάξης  του σχολείου μας. Οι μαθητές θα προσέλθουν  κανονικά το πρωί στις 8.15 π.μ. και θα σχολάσουν στις 10.30 π.μ.

Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Τα δρομολόγια θα γίνουν κανονικά.

Όλοι οι γονείς και κηδεμόνες   των μαθητών του σχολείου είστε προσκεκλημένοι στη γιορτή μας.

Τη  Δευτέρα ,28η  Οκτώβρη, οι μαθητές που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση θα προσέλθουν στις  9.30 π.μ. στην εκκλησία και θα αποχωρήσουν στις 12.00 μ.μ. από το παλιό Δημοτικό Σχολείο.

Η μετακίνηση θα γίνει με τα λεωφορεία: Κόμνηνα  9.00πμ,Μενδενίτσα 9.00πμ,Ανάβρα 9.15πμ, Αγία Τριάδα 9.25πμ, Σκάρφεια 9.15πμ

.

ΣΗΜ.  Στην παρέλαση θα λάβουν μέρος οι μαθητές όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου φορώντας ,Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄,  τη στολή  του σχολείου  μας και Α΄, Β΄, Γ΄ τα κανονικά τους ρούχα. Παρακαλούνται οι γονείς των Α΄ ,Β΄ και Γ΄ τάξεων να οδηγήσουν τα παιδιά τους οι ίδιοι στο παλιό Δημοτικό στην αρχή της παρέλασης και να φροντίσουν για την παραλαβή τους από το τέλος της παρέλασης στο Δημαρχείο του Μώλου.

Η Δ/ΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Προηγούμενο μήνα 1970